معرفی اولین رویداد ملی آداک؛ در اینوتکس ۲۰۲۴

اینوتکس ۲۰۲۴

در سومین روز از نمایشگاه اینوکس ۲۰۲۴، نخستین رویداد ملی آداک معرفی شد. این رویداد ملی قرار است در جزیره قشم برگزار شود.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه شرکت توسعه فناوری عصر نانو به نقل از ستاد خبری اینوتکس، مجتبی بهنام، کارگزار تحقق جزیره نوآور قشم و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری عصر نانو در هاب رسانه سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس حاضر شد و درباره نخستین رویداد ملی آداک صحبت کرد.

دکتر بهنام در این‌ مصاحبه گفت: «آداک، در فارسی اصیل به‌معنای جزیره است و از آن‌جا که ما می‌خواهیم جزیره قشم، اولین جزیره نوآور در کشور بشود، رویدادهای نوآورانه‌ای را در زمینه‌های زیرساختی برگزار می‌کنیم.»

دکتر بهنام به عنوان کارگزار اصلی پیاده‌سازی تفاهم‌نامه جزیره نوآور قشم توضیح داد که با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که معاونت علمی ریاست‌جمهوری با جزیره قشم امضا کرده است، رویدادها و بوت‌کمپ‌‌های تخصصی‌ای در این جزیره در زمینه‌های مرتبط با زیرساخت‌ها و ایجاد نوآوری برگزار می‌‌شود تا به زودی شاهد هوشمندسازی و تبدیل جزیره قشم به‌ یک جزیره نوآورانه باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه فناوری عصر نانو در خصوص رویداد آداک اضافه کرد: «در رویداد ملی آداک از تمام فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان درخواست می‌کنیم تا طرح‌های نوآورانه‌شان را ارائه کنند. رویداد ملی آداک، در راستای تحقق نوآورانه شکل گرفته است. این رویداد،‌ ارتباطی با زیست‌بوم مستقر در جزیره ندارد و یک رویداد ملی به حساب می‌آید. اگرچه زیست‌بوم قشم در رویدادهای نوآورانه‌ای که در جزیره برگزار می‌شود اهمیت بسیاری دارد اما سعی می‌کنیم علاوه بر زنجیره‌های ارزش جزیره، به موضوعات زیرساختی نیز می‌پردازیم.»

کارگزار تحقق جزیره نوآور قشم در ادامه به محورهای رویداد ملی آداک اشاره کرد و افزود: «رویکرد این رویداد، قطعا ملی است و لزوماً به محصولات مربوط به زیست‌بوم جزیره نمی‌پردازد. اولویت‌های اصلی این رویداد شامل اقتصاد دریاپایه و شهر هوشمند می‌شود.»

به گفته مجتبی بهنام، مزیت رقابتی قشم، اقتصاد دریامحور است و آن‌ها طرح‌هایی که در تمامی زمینه‌های مربوط به اقتصاد دریامحور یا دریاپایه هستن را مدنظر قرار می‌دهند. او توضیح داد که در این رویداد طرح‌هایی که به محصول نهایی نزدیک‌ هستند، اهمیت دارند.

نماینده جزیره قشم در اینوتکس ۲۰۲۴ گفت:‌ «قرار است ۱۰ طرح را در دمودی ارائه کنیم که جایزه نفر اول ۳۰۰ میلیون تومان،‌ جایزه نفر دوم ۲۰۰ میلیون تومان و جایزه نفر سوم ۱۰۰ میلیون تومان است. البته از طرح‌‌هایی که به دمودی می‌رسند، جزیره قشم روی ۳ طرح سرمایه‌گذاری می‌کند.»

علاقه مندان جهت شرکت در رویداد ملی آداک، می توانند با مراجعه به سایت https://nanoagetech.com ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

اشتراک گذاری

تازه های منتشر شده